Saruna par mākslas un zinātnes sinerģiju

Pasākums klātienē
Par notikumu

Sarunas laikā tās dalībnieki Voldemārs Johansons, Mariona Baltkalne, Krišs Zilgalvis un tās vadītājs Aigars Lavrinovičs aspriedīs tēmas, kas saistās ar vizuālās mākslas lomu sarežģītu zinātnisko konceptu skaidrošanā, mākslinieku interpretācijas un zinātnes precizitāte, robeža starp mākslinieku radošo brīvību un nepieciešamību precīzi atspoguļot zinātnē balstītus faktus kā arī nākotnes tendences mākslas un zinātnes sadarbībā.

Voldemārs Johansons (1980) ir komponists un mākslinieks, kurš radošajā praksē apvieno interesi par vizualitāti, skaņu un zinātni. Viņa instalācijas un skaņdarbi balstās datos, kas tapuši ar zinātnisku pieeju analizējot vides fenomenus. Johansons studējis elektroniskās mūzikas kompozīciju Hāgas Karaliskās konservatorijas Sonoloģijas institūtā. Viņa darbi izstādīti daudzviet pasaulē, tostarp Venēcijas Arhitektūras biennālē, mākslas projektā ArtGENDA (Hamburga), Rūras triennālē (Bohuma), mākslas centrā BOZAR (Brisele), festivālos TodaysArt (Hāga), Skaņu mežs (Rīga), Unsound (Krakova), studijā STEIM (Amsterdama), Vroclavas mediju mākslas biennālē, Ars Electronica Center (Linca) un citviet.

Mariona Baltkalne studējusi bioloģiju Latvijas Universitātē un kultūras menedžmentu Latvijas Kultūras akadēmijā. Pieredzi guvusi gan ar zinātni, gan kultūru saistītās jomās. Strādājusi kā lektore Valsts asinsdonoru centrā, pasākumu organizatore VSIA „Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris”, gide Latvijas Okupācijas muzeja Stūra mājā. Pēdējo gadu garumā veidojusi saturu Latvijas Radio 1 raidījumiem, šobrīd veido raidījumus „Zināmais nezināmajā” un „Grāmatai pa pēdām”. Darbojusies arī nevalstiskajā sektorā, strādājusi biedrībā „Centrs „Marta”” un joprojām ir šīs organizācijas biedrs, tāpat 15 gadu garumā ir biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” brīvprātīgā, šobrīd ieņem Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Padomes priekšsēdētājas amatu. Interesējas par mākslas un kultūras procesiem, darbojas kā mākslas mediators Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotajās izstādēs un festivālos, bijusi asistente Latvijas paviljonā Starptautiskajā Venēcijas mākslas biennālē 2022. gadā. Labprāt moderē dažādas diskusijas, vada pasākumus un koncertus, ceļo un pavada laiku dabā, apmeklē kultūras pasākumus.

Krišs Zilgalvis ir mākslas centra NOASS vadītājs un mākslinieks, kas savos projektos pēta mākslas un zinātnes sinerģiju. Dzimis Rīgā, kur 2005. gadā absolvējis mākslas koledžu kā videomākslinieks. Savu profesionālo karjeru kā mākslinieks sācis ar aktīviem performanču mākslas darbiem, daiļradē izmantojot multimediju un instalācijas. Krišs studējis arhitektūru un inženierzinātni Ņujorkā un Londonā, kas ietekmējis viņa radošo darbu, kā arī iegūtās zināšanas izmanto, lai veidotu starpdisciplinārus projektus.

Aigaram Lavrinovičam ir doktora grāds inženierzinātnēs un tehnoloģijās. Kopš 2016. gada viņš strādā pie inovatīviem risinājumiem vides biotehnoloģiju jomā, RTU Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijā. Viņa pieredze aptver notekūdeņu attīrīšanu, resursu atgūšanu, ūdens piesārņojuma kontroli, ūdens ekosistēmu funkcionēšanu un siltumnīcefekta gāzu emisiju kontroli lauksaimniecības augsnēs. Kopš 2022. gada kā docents RTU Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūtā, viņš aktīvi iesaista studentus inovatīvu un praktisku risinājumu izstrādē ūdens attīrīšanai un resursu atgūšanai. 2023. gadā dibinājis jaunuzņēmumu AlgaePhos4X, lai izstrādātu progresīvus notekūdeņu attīrīšanas un resursu atgūšanas risinājumus, kuru pamatā ir bioloģiski procesi.

Saruna notiks latviešu valodā, festivāla Tēlniecības kvadriennāle Rīga ietvaros.

Attēls no www.noass.lv

Notikuma datums:

19. augusts, 2024. gads

Laiks:

18:00 - 19:30

Notikuma vieta:

NOASS

Pievienot kalendāram:

When
Google Calendar · Outlook · iCal