Izsludināts pirmais “BioPhoT” pētniecības un inovāciju projektu konkurss – pieejami 6 miljoni eiro

Author
Latvijas Universitāte

9. aprīlis, 2025. gads

Latvijas Organiskās sintēzes institūts (OSI) sadarbībā ar Latvijas vadošajām zinātniskajām institūcijām izsludina pirmo pētniecības un inovāciju projektu (PIP) konkursu platformas “Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai” (“BioPhoT”) ietvaros. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2025. gada 8. maijs.

Pētnieki laboratorīja_LU_T.Grinbergs.jpg
Pētnieki laboratorijā Foto: Toms Grīnbergs, LU Komunikācijas departaments

Konkursā pētniecības un inovāciju projektu biomedicīnas, medicīnas tehnoloģiju, farmācijas, fotonikas, viedo materiālu un inženiersistēmu RIS3 jomās pieejami kopumā 6 miljoni eiro. Liela augsti novērtētu pieteikumu skaita gadījumā “BioPhoT” projektu vērtēšanas grupa var pieņemt lēmumu par papildu finansējuma piešķiršanu ne vairāk kā 2 miljonu eiro apmērā.

Katram PIP iespējams saņemt līdz 200 000 EUR finansējumu. Projektiem jātiek īstenotiem 12 mēnešu laikā, ar iespēju pagarināt termiņu par 3 mēnešiem bez papildu finansējuma.

Pieteikuma iesniedzējs ir zinātniskā institūcija. Konkursa nolikums un tā pielikumi atrodami “BioPhoT” vietnē www.biophot.lv, kā arī “BioPhoT” vadošā partnera OSI un sadarbības partneru vietnēs.

10. aprīlī plkst. 10.00 Elektronikas un datorzinātņu institūta konferenču zālē, Dzērbenes ielā 14, un tiešsaistē notiks informatīvs seminārs par pieteikšanos konkursam, sadarbības iespējām ar mentoriem, kā arī tiks iztirzāti biežāk uzdotie jautājumi. Vairāk par pasākumu un reģistrācija pieejami www.biophot.lv.

PIP pieteikumu sagatavošanas procesā ir iespējams izmantot mentoru konsultācijas. Lai pieteiktos konsultācijām, jāaizpilda pieteikuma veidlapa un jānosūta uz e-pasta adresi biophot@osi.lv.

“BioPhoT” koordinē OSI, to īsteno Elektronikas un datorzinātņu institūts, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, Latvijas Universitāte, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”, Rīgas Stradiņa universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte. 

___________________

Projekts “Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai” jeb "BioPhoT" tiek īstenots Valsts Pētījumu programmas "Inovāciju fonds – Ilgtermiņa pētījumu programma" ietvaros. Platformas numurs: IVPP-EM-Inovācija-2024/1-0002. 

saistītie raksti

sadarbība zinātne

Latvijas un Šveices zinātnieki apvieno spēkus ilgtspējīgas enerģētikas attīstībai un jauniešu iesaistei STEM

6. maijā plkst. 9.00 Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) tiks atklāts vērienīgs Šveices-Latvijas sadarbības programmas “Lietišķā pētniecība” projekts IKT un viedās enerģētikas jomās “LACISE”. Atklāšanas pasākumā piedalīsies Šveices vēstniecības, Latvijas Izglītības un…

Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts

30. aprīlis, 2025. gads

zinātne

Neredzamais drauds – mikroplastmasa

Mikroplastmasas piesārņojums ir viena no lielākajām vides problēmām, kas kļūst arvien nopietnāka visā pasaulē. Šīs mazās plastmasas daļiņas nonāk mūsu ekosistēmās, iznīcinot dzīvotņu kvalitāti un apdraudot gan dzīvniekus, gan cilvēkus. Maza, bet bīstama Mikroplastmasa ir kļuvusi par nopie…

Kristaps Kalns | Dienas mediji

29. aprīlis, 2025. gads

zinātne

Daugavpils Universitāte – nozīmīgs pētniecības centrs Latgalē

Daugavpils Universitāte (DU) ir viens no vadošajiem zinātnes centriem Latgales reģionā, kas mērķtiecīgi attīsta starptautiski konkurētspējīgu pētniecības vidi. DU pētnieku darbs veicina ne vien Latvijas zinātnes izaugsmi, bet arī stiprina reģionālās inovāciju ekosistēmas, sekmējot zināšanu apriti, …

Daugavpils Universitāte

28. aprīlis, 2025. gads

zinātne granti

Vēl var paspēt pieteikties šī gada fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu konkursā

Līdz 7. maijam ir iespējams pieteikties Latvijas Zinātnes padomes šī gada fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu atklātajā konkursā. Šogad konkursā ir pieejami 17,7 miljoni eiro. Fundamentālo un lietišķo pētījumu projekti tiek finansēti, lai nodrošinātu jaunu zināšanu radīšanu un to pielieto…

Labs of Latvia

28. aprīlis, 2025. gads