Maija personība: Rūta Ozola-Davidāne

Ph. D. Rūta Ozola-Davidāne, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Meža un vides zinātņu fakultātes asociētā tenūrprofesore 

noskaties video

Konference “Big Data from Space 2025”

 

Rudenī Latvijā notiks nozīmīga starptautiskā konference veltīta lielajiem datiem no kosmosa

uzzini vairāk

Zinātne Latvijai 2025

Harizmātiskas personības un viņu sasniegumi

noskaties video

Iepazīsti Latvijas zinātni portālā “researchLatvia”

Zināšanas rada, pārsteidz un virza!

uzzini vairāk
  • 1 no

pētniecība Latvijā

īsumā

Mēs veidojam stabilu un spēcīgu nacionālo zinātnes vidi, ļaujot rasties starptautiskām un publiskām-privātām partnerībām.

uzzini vairāk

kāpēc Latvija

Latvijas zinātnes politika tiek izstrādāta tā, lai radītu maksimāli daudz iespēju gan zinātnes un izglītības sistēmā, gan biznesa vidē.

uzzini vairāk

misija

Mēs ticam, ka zināšanu kultūra rada vislabākās iespējas spēcīgas pilsoniskās sabiedrības radīšanai un uzturēšanai pasaulē.

uzzini vairāk

jaunākās ziņas

sadarbība zinātne

Latvijas un Šveices zinātnieki apvieno spēkus ilgtspējīgas enerģētikas attīstībai un jauniešu iesaistei STEM

6. maijā plkst. 9.00 Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) tiks atklāts vērienīgs Šveices-Latvijas sadarbības programmas “Lietišķā pētniecība” projekts IKT un viedās enerģētikas jomās “LACISE”. Atklāšanas pasākumā piedalīsies Šveices vēstniecības, Latvijas Izglītības un…

Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts

30. aprīlis, 2025. gads

tehnoloģijas

Sensori apkārtnes uztverei un datu apmaiņas platforma. Pētnieki Latvijā attīsta bezpilota auto tehnoloģijas

Datorzinātņu pētnieki Latvijā attīsta nākotnes auto tehnoloģijas, lai ļautu mašīnām pārvietoties arvien autonomāk, piemēram, sensorus apkārtējās vides uztverei un platformu drošai komunikācijas starp automašīnām. Patlaban transporta nozarē pavisam pilnvērtīgi pašbraucošie auto vēl nav izstrādāti, b…

Sintija Ambote | Latvijas Radio

30. aprīlis, 2025. gads

zinātne

Neredzamais drauds – mikroplastmasa

Mikroplastmasas piesārņojums ir viena no lielākajām vides problēmām, kas kļūst arvien nopietnāka visā pasaulē. Šīs mazās plastmasas daļiņas nonāk mūsu ekosistēmās, iznīcinot dzīvotņu kvalitāti un apdraudot gan dzīvniekus, gan cilvēkus. Maza, bet bīstama Mikroplastmasa ir kļuvusi par nopie…

Kristaps Kalns | Dienas mediji

29. aprīlis, 2025. gads

zinātne

Daugavpils Universitāte – nozīmīgs pētniecības centrs Latgalē

Daugavpils Universitāte (DU) ir viens no vadošajiem zinātnes centriem Latgales reģionā, kas mērķtiecīgi attīsta starptautiski konkurētspējīgu pētniecības vidi. DU pētnieku darbs veicina ne vien Latvijas zinātnes izaugsmi, bet arī stiprina reģionālās inovāciju ekosistēmas, sekmējot zināšanu apriti, …

Daugavpils Universitāte

28. aprīlis, 2025. gads

zinātne granti

Vēl var paspēt pieteikties šī gada fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu konkursā

Līdz 7. maijam ir iespējams pieteikties Latvijas Zinātnes padomes šī gada fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu atklātajā konkursā. Šogad konkursā ir pieejami 17,7 miljoni eiro. Fundamentālo un lietišķo pētījumu projekti tiek finansēti, lai nodrošinātu jaunu zināšanu radīšanu un to pielieto…

Labs of Latvia

28. aprīlis, 2025. gads

kosmoss

DAIF Latvija pievienojas ietekmīgajai ASD – Eiropas Aviokosmosa, drošības un aizsardzības industriju asociācijai

Eiropas Aviokosmosa, drošības un aizsardzības nozaru asociācija (ASD) ar prieku paziņo par galvenās Latvijas drošības un aizsardzības industrijas pārstāvošās organizācijas - DAIF Latvija pievienošanos kā biedram. Līdz ar to ASD vēl vairāk padziļina savu iesaisti visā Eiropā, pievienojot būtisku per…

DAIF Latvia

25. aprīlis, 2025. gads

sadarbība

Stiprinās starptautisko pētniecību vadības zinātņu, inženierzinību un fizioterapijas jomās

Lai veicinātu sadarbību mūžizglītības, inovāciju, pētniecības un attīstības jomā starp Biznesa augstskolu Turība un Satakuntas Lietišķo zinātņu universitāti Somijā, ir noslēgts sadarbības memorands. Sadarbība plānota studentu un pasniedzēju apmaiņā, kā arī pētniecībā, īpaši uzsverot to zinātnes noz…

Biznesa augstskola Turība

24. aprīlis, 2025. gads

zinātnes komunikācija kvantu tehnoloģijas

Ar centieniem ieinteresēt jaunos zinātniekus Preiļos atzīmēta Pasaules kvantu diena

Jau ceturto gadu Latvijā tiek atzīmētas Pasaules kvantu dienas.  Šogad pirmo reizi aktivitātes notika ārpus Rīgas – Preiļos. Latvijas Universitātes (LU) zinātnieki devās uz Latgales pilsētu, kur dalījās zināšanās un karjeras ceļā, kā arī diskutēja ar skolēniem ne tikai par kvantu tehnoloģijām,…

Latgales Reģionālā televīzija

23. aprīlis, 2025. gads

zinātnes komunikācija

Seši soļi, kā pētījumu pārvērst stāstā 

Mūsdienās, kad informācijas ir daudz un noturēt uzmanību kļūst arvien grūtāk, ir svarīgi ne tikai tas, ko pētnieks stāsta, bet arī tas, kā pētījums tiek atspoguļots. Zinātnes komunikācijā arvien svarīgāka kļūst stāstniecība (angļu: storytelling) – prasme sarežģītus faktus un datus pārvērst saprotam…

research Latvia

22. aprīlis, 2025. gads

zinātnes komunikācija

Fizikas doktore Virgīnija Vītola par dzīvi zinātnē un vasarām Lielvārdē

Ar uzņēmību un centību var gandrīz visu, tam apliecinājums ir Virgīnija Vītola, kura, pabeigusi humanitāra novirziena vidusskolu, studēt izvēlējās fiziku un matemātiku, turklāt, nesasniegusi 30 gadu vecumu, jau bija kļuvusi par fizikas doktori, ar savu piemēru iedvesmojot daudzus jauniešus. Darba d…

Marta Poga | Ogrenet

22. aprīlis, 2025. gads

notikumi

Izstāde

LBTU ceļojošā izstāde "Zinātne Latvijai 2025"

06.05.2025

Visu dienu

Latvijas Biozinātņu un biotehnoloģiju universitāte, Lielā iela2, Jelgava

Pasākums klātienē

Opening of the Swiss-Latvian cooperation program “Applied Research” project “LACISE”

06.05.2025

Plkst. 09:00

LU CFI, Ķengaraga iela 8, Rīga

Pasākums klātienē

BISC-E studentu konkursa Nacionālais fināls

08.05.2025

Visu dienu

Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts

Konference

21. Starptautiskā zinātniskā konference par optikas un komunikāciju attīstību "DOC 2025"! 

08.05.2025

Visu dienu

LU Zinātņu māja, Jelgavas iela 3, Rīga

video

Aprīļa personība: Artūrs Škute

Dr. biol. Artūrs Škute ir Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta profesors.

Kā profesors savu zinātnisko darbību veltījis ūdens bioloģisko resursu saglabāšanas un ilgtspējīgas izmantošanas pētniecībai. A. Škute lasa lekcijas ekoloģijā, hidrobioloģijā un akvakultūrā visos studiju līmeņos. 

noskaties video

Marta personība: Renāte Ranka

Dr. biol. Renāte Ranka ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultātes tenūrprofesore, RSU Sabiedrības veselības institūta vadošā pētniece.

Zinātnieces galvenais pētījumu virziens ir farmakoģenētika. Tenūrprofesore ar komandu aktīvi veic nozīmīgus pētījumus, lai noskaidrotu, kā cilvēka genoma variācijas ietekmē reakciju uz zālēm un terapijas efektivitāti. Pētījumu galvenais mērķis ir noteikt ģenētisko modeli, kas varētu paredzēt konkrētu zāļu reakciju noteiktā pacientu grupā, lai varētu piemērot katram pacientam atbilstošāko medikamentu.

noskaties video

Februāra personība: Toms Rostoks

Dr. sc. pol. Toms Rostoks, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (LNAA) Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors, asociētais profesors.

Jaunākās akadēmiskās publikācijas un pētījumi ir saistīti ar NATO īstenotajiem atturēšanas pasākumiem Baltijas reģionā, valstu nodomu izpēti, izmaiņām Latvijas drošības un aizsardzības politikā kopš 2014. gada un Latvijas sabiedrības uzskatiem par valsts drošībai un aizsardzībai nozīmīgiem jautājumiem.

noskaties video

fakti un skaitļi

piesakies jaunumiem

#researchLatvia informatīvais izdevums, lai iedvesmotu ikvienu ar pētniecības jaunumiem, sadarbības iespējām, izciliem rakstiem un daudz ko citu